Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali podejrzanych o podpalenie samochodów

Data publikacji 22.08.2013

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podpali cztery pojazdy znajdujące się na terenie jednego z pensjonatów w okolicy Karpacza. Straty pokrzywdzonych oszacowano na około 170 tysięcy złotych. Ponadto podpalacze swoim działaniem stworzyli zagrożenie życia i zdrowia dla mieszkańców pensjonatu. Teraz grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z policjantami z Karpacza w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 22 do 25 lat podejrzanych o podpalenie czterech pojazdów. Dodatkowo 23-latek podejrzany jest o kradzieże z włamaniem do pojazdów i posiadanie narkotyków. Cała trójka to mieszkańcy Karpacza.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło nad ranem 17 sierpnia br. w jednej z miejscowości pod Karpaczem. Mężczyźni weszli na ogrodzony teren jednego z pensjonatów i przy użyciu benzyny podpali cztery pojazdy będące własnością mieszkańców Wrocławia. Sprawcy swoim działaniem spowodowali również zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców pensjonatu. W związku z pożarem ewakuowano jedenaście osób. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na około 170 tysięcy złotych.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawców tego przestępstwa. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji wytypowali trzech mieszkańców Karpacza jako podejrzewanych o ten czyn. Cała trójka następnego dnia była już rękach policji. W trakcie czynności okazało się, że mężczyźni podpali nie te samochody, które zamierzali. Była to pomyłka. Wyjaśnili oni, że tego dnia bawili się w jednym z lokali w Karpaczu, gdzie wdali się w bójkę ze sportowcami z Wrocławia, na których potem zamierzali się zemścić chcąc podpalić ich auta.

Ponadto 23-latek podejrzany jest o dwa włamania do pojazdów w Karpaczu, skąd jego łupem padł telefon komórkowy, nawigacja, playstation inne przedmioty. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 2000 zł. Mężczyzna ten odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków, które policjanci znaleźli jego mieszkaniu.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze.

(KWP we Wrocławiu / pt)

 

Powrót na górę strony