Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono blisko 1 kg narkotyków

Data publikacji 22.08.2013

Do 10 lat więzienia grozi 25-latkowi, u którego w garażu policjanci znaleźli prawie kilogram narkotyków, wagi elektroniczne oraz woreczki. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją prokuratora będzie musiał zapłacić kilka tysięcy poręczenia majątkowego, nie wolno mu opuszczać kraju, a w ramach policyjnego dozoru zobowiązany został do "meldowania" się w komisariacie.

Toruńscy kryminalni na podstawie uzyskanych informacji weszli na teren jednej z posesji w małej miejscowości pod Chełmżą. Podczas przeszukania garażu funkcjonariusze znaleźli prawie 930 g białego proszku i ponad 41 g zielonego suszu. Wstępne policyjne testy potwierdziły, że to amfetamina i marihuana. Dodatkowo śledczy zabezpieczyli tam jeszcze m.in. dwie wagi elektroniczne oraz prawie 240 woreczków, w których sprzedaje się porcje narkotyków. Do wyjaśnienia zatrzymany został mieszkający tam 25-latek.

Wczoraj kryminalni z toruńskiej komendy doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Oskarżyciel zdecydował również, że podejrzany zapłaci kilka tysięcy poręczenia majątkowego. Ponadto obowiązuje go zakaz opuszczania kraju, a w ramach policyjnego dozoru będzie musiał zgłaszać się w chełmżyńskim komisariacie.

Teraz może mu grozić do 10 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony