Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Tworzenie polityki bezpieczeństwa to udział wielu instytucji"

Data publikacji 23.08.2013

Wspólne działanie klubów, organizatorów imprez sportowych, Policji, wojewodów, którzy efektywnie korzystają z uprawnień wynikających z ustawy o imprezach masowych powoduje, że na stadionach zaczyna być bezpiecznie - powiedział Komendant Główny Policji, nadinspektor Marek Działoszyński w rozmowie ze Sławomirem Jastrzębowskim, reaktorem naczelnym Super Expressu.

"Tworzenie polityki karnej i polityki bezpieczeństwa, to udział wielu instytucji. Policja jest jednym z trybów - ważnym, który może zapobiegać. Jeżeli dojdzie już do złamania prawa, doprowadzenia do policji, dalej dosądu, to w sytuacji kiedy jest wola państwa żeby zrobić z tym porządek, to wymiar sprawiedliwości powinien się w to wpisać"

"Nasz postulat to rozciągnięcie określonych zapisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych - tych dotyczących bezpieczeństwa w szczególności - na rozgrywki sportowe niższych lig"

"Wspólne działanie klubów, organizatorów imprez sportowych, Policji, wojewodów, którzy efektywnie korzystają z uprawnień wynikających z ustawy o imprezach masowych powoduje, że na stadionach zaczyna być bezpiecznie"

"Kibic to ktoś, kto cieszy się ze sportu, z emocji sportowych, dobrze się bawi, bawi się z innymi, nie przeszkadza innym się bawić. Kibol to ktoś, kto przychodzi na wydarzenie sportowe nie po to żeby kibicować, nie po żeby wnosić pozytywne emocje, tylko po to, żeby przeszkadzać, dymić, "zaistnieć" (...)

 

Powrót na górę strony