Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

23.rocznica powstania kaplicy policyjnej i Duszpasterstwa

Data publikacji 26.08.2013

Kaplica policyjna znajdująca się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku została poświęcona 23 lata temu. Od tego czasu działa duszpasterstwo posługujące policjantom i ich rodzinom. Wczoraj na uroczystej rocznicowej Mszy św. obecny był nadinsp. Krzysztof Gajewski – I Zastępca Komendanta Głównego Policji. Po nabożeństwie odbył się festyn rodzinny z grochówką.

W 23. rocznicę powstania Kaplicy Policyjnej i Duszpasterstwa Posługującego Policjantom odbyła się uroczysta Msza Św. Odpustowa w Święto Patronki Kaplicy Policyjnej - Matki Boskiej Częstochowskiej Królowej Polski, w której zgodnie z ceremoniałem uczestniczyli policjanci garnizonu pomorskiego, zaproszeni goście oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych. Kaplica i kapelan wojewódzki Policji duchowo wspierają policjantów w ich służbie.

Uroczystość miała miejsce w niedzielę o godz.: 10.00. w koszarach Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku - Złotej Karczmie. Mszę celebrował Ks. Infułat Stanisław Bogdanowicz - wikariusz generalny arcybiskupa gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Na Mszy obecny był I Zastępca Komendanta Głównego Policji – nadinsp. Krzysztof Gajewski oraz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Marian Szlinger. Oprawę muzyczną ceremonii zapewniła orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Po Mszy Św. zorganizowano zabawy z konkursami dla najmłodszych, można było obejrzeć sprzęt policyjny wystawiony przez antyterrorystów, Wydział Ruchu Drogowego oraz OPP w Gdańsku. Na chętnych czekała tradycyjna grochówka.

(Sekcja Prezydialna KWP w Gdańsku / mw)
 

Powrót na górę strony