Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mercedes GLK wrócił do właściciela chwilę po kradzieży

Data publikacji 27.08.2013

Stołeczni policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Pruszkowa zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do domu, metodą na tzw. śpiocha. Łupem sprawców padł mercedes, wart ponad 120 tysięcy złotych oraz pieniądze, dokumenty i karty płatnicze. Decyzją sądu Arkadiusz J. (33 l.), Łukasz B. (24 l.) i Robert A. (36 l.) trafili na 3 miesiące do aresztu.

Policjanci z Pruszkowa od dłuższego czasu pracowali nad sprawami kradzieży samochodów. Auta ginęły z terenu posesji domów jednorodzinnych, metodą na tzw. śpiocha. Sprawcy włamywali się do domów wykorzystując sen domowników. Z ustaleń policjantów wynikało, że członkowie tej grupy mogą działać nie tylko na terenie garnizonu stołecznego, ale również na terenie całego województwa mazowieckiego oraz województw ościennych. W tym momencie do działań włączyli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową komendy stołecznej Policji.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze zatrzymali Arkadiusza J. (33 l.), Łukasza B. (24 l.) oraz Roberta A. (36 l.). Mężczyźni wpadli w Sochaczewie, tuż po kradzieży mercedesa, wartego ponad 120 tysięcy złotych. Ich łupem padły także pieniądze, dokumenty i karty płatnicze. Oprócz odzyskanego skradzionego samochodu na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli cztery samochody tj. dwa ople, fiata, i forda oraz ponad 38 tys. zł.

Na podstawie zebranego materiału oraz na wniosek Prokuratury i Policji, Sąd Rejonowy w Sochaczewie tymczasowo aresztował wszystkich podejrzanych na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci analizują inne kradzieże pojazdów, metodą „na śpiocha” pod kątem ewentualnego udziału zatrzymanych mężczyzn. Postępowanie prowadzą funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością samochodową stołecznej policji.

(KSP / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.64 MB)

Powrót na górę strony