Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani po pościgu

Data publikacji 27.08.2013

Wczoraj około godziny 19.20 rozpoczął się dramatyczny pościg. Policyjny patrol wykonujący czynności śledcze związku z inną sprawą, w rejonie ul. Akademickiej w Gliwicach próbował zatrzymać bmw. Kierowca rozpoczął ucieczkę, za nic mając bezpieczeństwo swoje i innych.

Kierowca łamał wszelkie przepisy. Ustawiono posterunki blokadowe. Auto pojechało jednak poboczem i ominęło jedną z blokad w rejonie ul. Panewnickiej. Uciekając przed radiowozem, kierowca pędził z prędkością dochodzącą do 200 km na godzinę. Tak dotarł do autostradowego węzła w Sośnicy, skąd przemieszczał się pod prąd w kierunku Wrocławia. Nie zatrzymał się nawet przy bramkach poboru opłat, uderzył w fiata punto – stworzył tym samym umyślnie zagrożenie dla życia i zdrowia siedzących w nim osób. Pirat drogowy przełamał szlaban, wreszcie zmuszony został do zjazdu na trawiaste pobocze w okolicy Rybnickiej. Tu kierowca zaczął uciekać pieszo. Zatrzymany został pasażer bmw, szybko ujęto i uciekiniera. Padły strzały ostrzegawcze. Młody mężczyzna zawisł na siatce wygradzającej autostradę i zranił się w dłoń. Pościg zakończył się o 19.40.

Zatrzymani to mieszkańcy Knurowa w wieku 19 i 22 lat. Mają bogate kartoteki kryminalne, karani byli już jako nieletni. Teraz prowadzone są czynności procesowe. Policjanci wyjaśniają powody ucieczki mężczyzn, ustalają sprawę ewentualnego ich udziału w innych przestępstwach.

(KWP w Katowicach / mj)

Film Zatrzymani po pościgu

Opis filmu: ruch drogowy, pościgi

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani po pościgu (format flv - rozmiar 8.22 MB)

Powrót na górę strony