Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione auta

Data publikacji 27.08.2013

Policjanci odzyskali dwa auta skradzione w Szwecji oraz Danii - jedno z nich to warte ponad milion złotych nowe ciężarowe volvo. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu sąd aresztował na okres trzech miesięcy dwóch zatrzymanych do tej sprawy mężczyzn. Odpowiedzą oni za paserstwo, tak jak i zatrzymana podróżująca razem z nimi kobieta.

Do zdarzenia doszło 19 sierpnia 2013 roku w Skwierzynie. Policjanci otrzymali informację, że drogą krajową nr K3 może przejeżdżać pojazd marki Volvo skradziony w Szwecji. Po kilku minutach funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli drogowej. Podczas sprawdzania przestrzeni ładunkowej pojazdu, policjanci ujawnili kolejny samochód- marki VW T5, w którym wyłamany był zamek w drzwiach. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się, że oba pojazdy został skradzione - jeden w Szwecji, natomiast drugi w Danii.

Dwaj mężczyźni oraz kobieta poruszający się ciężarówką, zostali zatrzymani. Wszyscy usłyszeli zarzuty paserstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, sąd aresztował mężczyzn na okres trzech miesięcy.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony