Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skutecznie walczą z przestępczością narkotykową

Data publikacji 28.08.2013

Kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Szczecinie zlikwidowali kolejną nielegalną plantację konopi indyjskich. Zarzut za posiadanie znacznej ilości narkotyków to pierwsze konsekwencje prawne jakie już spotkały 23-latka i jego 34-letniego wspólnika. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Policjanci z zachodniopomorskiej Policji każdego dnia zajmują się zagadnieniami związanymi ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. W ciągu ostatnich dni również skupili się na zatrzymywaniu dilerów i zabezpieczaniu środków odurzających.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Szczecinie, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z narkotykami, dotarli do 23-latka i jego 34-letniego wspólnika. Ustalili, że w zajmowanym przez nich domu w dzielnicy Zdroje może znajdować się duża ilość środków odurzających. Sprawdzając każde pomieszczenie, kryminalni w piwnicy ujawnili plantację krzaków konopi. Zabezpieczyli 154 sztuki takich roślin. Zatrzymani samodzielnie przygotowali pomieszczenie, rozstawiając specjalne namioty termoizolacyjne i tym samym stwarzając roślinom optymalne warunki, w których mogły rosnąć. Zorganizowali specjalne oświetlenie, a także urządzenia, tj. wentylatory, zraszacze, i odczynniki służące do hodowli konopi. Pilnowali w pomieszczeniu temperatury i nawilżenia.

Zatrzymani usłyszeli zarzut nielegalnej uprawy konopi i posiadania znacznej ilości narkotyków. Zgodnie z przepisami ustawy grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. W ślad za materiałami sprawy do sądu trafił także wniosek o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, który został rozpatrzony pozytywnie. Mężczyźni na trzy miesiące trafili do aresztu.

(KWP w Szczecinie / mj)

Film Skutecznie walczą z przestępczością narkotykową

Opis filmu: narkotyki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Skutecznie walczą z przestępczością narkotykową (format flv - rozmiar 3.94 MB)

Powrót na górę strony