Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepszy patrol Opolszczyzny

Data publikacji 28.08.2013

Pary patrolowe policjantów opolskiego garnizonu kolejny raz zmierzyły się w wojewódzkich eliminacjach do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku 2013". Najlepszą parą patrolową Opolszczyzny okazali się sierżanci Grzegorz Szmigiel i Tomasz Spiecha z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu.

27 sierpnia 2013 roku Komenda Wojewódzka Policji w Opolu przeprowadziła wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2013”. Zawody są formą doskonalenia kwalifikacji i sprawdzianem umiejętności zawodowych przeprowadzanych w warunkach zbliżonych do prawdziwych sytuacji, jakie spotykają policjanci w trakcie codziennej służby. Dodatkowym utrudnieniem jest rywalizacja o jak najlepszy wynik. Policjanci oceniani byli m.in. z umiejętności strzelania, technik obezwładniania osób, pomocy przedmedycznej i pokonywania policyjnego toru przeszkód.

Najlepszą parą patrolową okazali się policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu - sierż. Grzegorz Szmigiel i sierż. Tomasz Spiecha.

Drugie miejsce zajęli również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie - st. post. Przemysław Szapował i sierż. Dawid Czyrski.

Miejsce trzecie przypadło policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku - sierż. Marek Kotara i st. post. Klaudiusz Klimas.

Podczas uroczystego zakończenia zawodów gratulacje uczestnikom zawodów, a szczególne zwycięzcom, złożyła insp. Irena Doroszkiewicz - Opolski Komendant Wojewódzki Policji. We wrześniu dowiemy się, na którym miejscu w eliminacjach ogólnokrajowych uplasują się reprezentanci Opolszczyzny.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony