Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Auta odzyskane przez policjantów

Data publikacji 28.08.2013

Policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie ujawnili na jednym z parkingów dwie ciężarówki z załadunkiem skradzione na terenie Niemiec. Łącznej wartości odzyskanego mienia wynosi blisko 1,5 miliona złotych.

27 sierpnia tego roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał zgłoszenie o tym, że na terenie jednego z parkingów mają stać dwa pojazdy, które zostały skradzione na terenie Niemiec. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili informację. Okazało się, że kradzież aut marki Mercedes oraz Iveco prawdopodobnie miała miejsce w nocy z 26 na 27 sierpnia. Dzięki nadajnikom GPS udało ustalić się miejsce ich położenia. W wyniku współpracy funkcjonariuszy Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku z żagańskimi policjantami odzyskano oba utracone pojazdy.
 
Właściciel, który pojawił się kilka godzin później, odebrał utracone wcześniej samochody. Okazało się, że są one nieuszkodzone, oraz że ładunek elementów stalowych jest zgodny z sytuacją przed kradzieżą. Wartość odzyskanego przez żagańskich policjantów mienia wynosi blisko 1,5 miliona złotych.

(KWP w Gorzowie Wlkp.  / mj)

Powrót na górę strony