Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyroki sądowe dla pseudokibiców

Data publikacji 28.08.2013

Podczas zabezpieczania ostatnich meczy piłkarskich, policjanci zatrzymali dziewięć osób podejrzanych o popełnienie przestępstw i wykroczeń w związku z imprezą masową. Młodzi mężczyźni odpowiedzą za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, posiadanie narkotyków, usiłowanie wtargnięcia na stadion oraz odpalanie rac świetlnych na stadionie lub bezpośrednio w jego okolicy. W tych sprawach sąd wydał już pierwsze wyroki.

Do jednego ze zdarzeń doszło 25 sierpnia, podczas meczu piłki nożnej pomiędzy Polonią Warszawa i Wkrą Żuromin. Wówczas to, 31-letni Radosław N. wniósł na stadion race świetlne i odpalił jedną z nich. Na podstawie zebranego materiału dowodowego w postępowaniu przyśpieszonym sąd zadecydował o zastosowaniu kary pozbawienia wolności na okres 6 miesięcy, w zawieszeniu na 3 lata, zakaz wstępu na imprezy masowe na 2 lata oraz karę grzywny w wysokości 600 złotych.

Również w postępowaniu przyśpieszonym została rozpatrzona sprawa dwóch mężczyzn zatrzymanych podczas meczu Legii Warszawa z Lechią Gdańsk. 18-letniemu Bartoszowi G. i 28-letniemu Łukaszowi G. zarzucano naruszenie nietykalności cielesnej policjantów zabezpieczających imprezę masową. Sąd skazał obu mężczyzn na karę 500 złotych grzywny. Dodatkowo skazał młodszego z nich na karę nawiązki w wysokości 200 złotych, na rzecz pokrzywdzonego policjanta. Za niewłaściwe zachowanie tuż przed meczem, odpowiedział także Maciej H., który odpalił racę świetlną na chodniku. Za pełnione wykroczenie sąd skazał go na karę 800 złotych grzywny oraz zakazu wstępu na imprezy masowe na 2 lata.

Policjanci zabezpieczający mecz Legia Warszawa – Steaua Bukareszt zatrzymali trzy kolejne osoby. Jedna z nich podejrzewana jest o usiłowanie wtargnięcia na stadion, a dwie pozostałe osoby podejrzewa się o odpalenie rac świetlnych przed meczem piłkarskim.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony