Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w związku z niedzielnym meczem w Płocku

Data publikacji 28.08.2013

Policjanci z Płocka zatrzymali do wyjaśnienia trzy osoby w związku z odpaleniem rac podczas niedzielnego meczu na stadionie Wisły Płock. Po meczu, przy stadionie została zatrzymana jeszcze jedna osoba w związku z zakłóceniem porządku.

Podczas niedzielnego meczu na stadionie Wisły Płock ktoś odpalił na stadionie race. W związku z tym wydarzeniem, policjanci zatrzymali trzy osoby. Po przeprowadzonych przez funkcjonariuszy policji ustaleniach, wobec dwóch zatrzymanych został skierowany do sądu wniosek w sprawie o wykroczenie z art. 54 Ustawy o ochronie imprez masowych (o niewykonanie polecenia porządkowego, wydanego na podstawie ustawy, regulaminu obiektu). Sąd odroczył rozpatrzenie tej sprawy w późniejszym terminie. Mężczyznom grozi kara grzywny nie niższa niż 2 tys. złotych.

Czwarta osoba, która została zatrzymana w związku z zakłóceniem porządku przy stadionie, została wczoraj (27 sierpnia) ukarana przez sąd karą grzywny w wysokości 1 tys. złotych oraz 2-letnim zakazem stadionowym na spotkania rozgrywane przez klub Wisła Płock.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony