Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani kilka minut po dokonanym rozboju

Data publikacji 28.08.2013

Policjanci z KP Północ w Poznaniu zatrzymali dwóch rozbójników, którzy swojej ofierze ukradli kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyźni mogą trafić za kratki nawet na 10 lat.

Wczoraj o godz. 9.20 oficer dyżurny przyjął zgłoszenie o kradzieży znacznej gotówki na Osiedlu Zwycięstwa.

Natychmiast na miejsce został wysłany patrol policyjny. Okazało się, że na parkingu przy stacji benzynowej, na mundurowych czeka okradziony mężczyzna. Pokrzywdzony powiedział policjantom, że gdy po zrobieniu zakupów wyszedł z pobliskiego pawilonu handlowego, zaczepili go dwaj mężczyźni i poprosili o pieniądze na piwo. Dał im kilkadziesiąt złotych i odszedł chcąc wsiąść do zaparkowanego niedaleko samochodu. Gdy był już w pojeździe, nagle ci sami mężczyźni otworzyli drzwi, obezwładnili go, skradli saszetkę z gotówką i uciekli.

Okradziony mężczyzna stwierdził, że zna jednego z napastników, gdyż mieszka na tym samym osiedlu. Policjanci wraz z pokrzywdzonym, radiowozem udali się w kierunku, który ten wskazał jako drogę ucieczki rozbójników. Dosłownie po kilku minutach zobaczyli szukanych mężczyzn idących spokojnym krokiem osiedlową ulicą. Ci na widok radiowozu przyspieszyli kroku i zaczęli uciekać każdy w inną stronę. Po chwili byli już w rękach policjantów.

Zatrzymani są mieszkańcami Poznania, w wieku 50 i 35 lat. Obaj wcześniej karani za kradzieże i włamania. Funkcjonariusze znaleźli przy nich część skradzionej gotówki.

Za dokonanie rozboju i kradzież grozi im nawet do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony