Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Hotelowi złodzieje w rękach policjantów

Data publikacji 29.08.2013

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto zatrzymali parę, która przez ostatnie dwa tygodnie od kilku miejscowych hoteli wyłudziła usługi hotelowe na kwotę przekraczającą 3 tysiące złotych. Zatrzymani najpierw kwaterowali się w hotelu, by po kilku dniach niepostrzeżenie zniknąć. Wraz ze służbowym hotelowym laptopem.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do staromiejskiego komisariatu 21 sierpnia. Kobieta i mężczyzna w wieku około 30 lat zameldowali się w hotelu i mieszkali w nim przez cztery dni. W ostatnim dniu pobytu klienci hotelu poprosili o udostępnienie komputera z Internetem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom gości, pracownicy hotelu użyczyli służbowego laptopa. Chwilę później klienci, nie płacąc za pobyt niepostrzeżenie opuścili hotel wraz ze sprzętem komputerowym, powodując straty na łączną kwotę ponad tysiąca złotych.

Sprawcy nie uciekli daleko. Zakwaterowali się w innym hotelu na terenie dzielnicy. Po dwóch dniach pobytu i tym razem „goście” poprosili o udostępnienie komputera z Internetem. Kiedy pracownicy hotelu liczyli straty spowodowane przez oszustów, ci wnosili bagaże do kolejnego hotelowego pokoju na terenie Starego Miasta. O grasujących oszustach wiedzieli już policjanci z miejscowego komisariatu, którzy znali ich rysopisy.

25 sierpnia policjantka z Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto, która przyjmowała od pracowników hotelu jedno z zawiadomień o przestępstwie, rozpoznała w napotkanych przechodniach złodziejską parę. Sprawcy zostali zatrzymani przez patrol policji w pobliżu Starego Rynku. Po przewiezieniu do komisariatu kobieta i mężczyzna przyznali się do wszystkich oszustw i kradzieży. W trakcie przeszukania aktualnie zajmowanego pokoju hotelowego policjanci znaleźli skradzione przez zatrzymanych przedmioty, w tym żelazko i telewizor. Dwoje zatrzymanych usłyszało łącznie dziesięć zarzutów oszustwa i kradzieży.

Okazało się, że 32-letnia kobieta i jej dwa lata starszy konkubent są bardzo dobrze znani policjantom ze swojego rodzinnego miasta Kalisza. W przeszłości oboje byli notowani za kradzieże i oszustwa. Teraz grozi im do 8 lat więzienia.

(KWP w Poznań / mj)

Powrót na górę strony