Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzał kluczem do kół i zadawał ciosy nożem

Data publikacji 29.08.2013

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jak ustalili funkcjonariusze, napastnik w czasie kłótni ze swoją konkubiną uderzał ją kluczem do kół i zadawał ciosy nożem. W wyniku zdarzenia pokrzywdzona trafiła do szpitala, a 59-latek został doprowadzony do policyjnej celi. Janusz Z. usłyszał już zarzut usiłowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd zastosował wobec zatrzymanego areszt na okres trzech miesięcy. Grozi za to do 10 lat więzienia.

Ten dramat rozegrał się kilka dni temu w nocy. Po powiadomieniu o awanturze domowej, dyżurny z komendy przy Grenadierów niezwłocznie skierował na miejsce patrol z wydziału wywiadowczo - patrolowego. Policjanci, którzy jako pierwsi przyjechali na interwencję nie mogli dostać się do mieszkania, w którym była awantura. Po kilku minutach pokrzywdzona wyrzuciła mundurowym klucze przez okno, które umożliwiły policjantom wejście do mieszkania. Funkcjonariusze szybko ustalili co wydarzyło się w lokalu i wezwali na miejsce pogotowie, które udzieliło pomocy pokrzywdzonej i zabrało ją do szpitala. Z ustaleń policjantów wynikało, że agresywnie zachowujący się mężczyzna podczas kłótni uderzał pokrzywdzoną ciężkim kluczem do kół i zadawał jej ciosy nożem, powodując u pokrzywdzonej obrażenia ciała. Policjanci zatrzymali 59-latka i doprowadzili do policyjnej celi.

Dalsze czynności w tej sprawie wykonali dochodzeniowcy, którzy zebrali materiał dowodowy pozwalający prokuratorowi na postawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu usiłowania ciężkiego uszkodzenia ciała. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec Janusza Z. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował 59-latka na trzy miesiące.

(KSP / mj)

Film Uderzał kluczem do kół i zadawał ciosy nożem

Opis filmu: uszkodzenia ciała, pobicia

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Uderzał kluczem do kół i zadawał ciosy nożem (format flv - rozmiar 3.8 MB)

Powrót na górę strony