Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęli ponad pół kilograma marihuany

Data publikacji 29.08.2013

Ponad pół kilograma marihuany zabezpieczyli policjanci z referatu antynarkotykowego i pododdziału prewencji w Bielsku-Białej w mieszkaniu poszukiwanego bielszczanina. Mundurowi zatrzymali poszukiwanego 30-latka, który usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i uprawy krzewów konopi, za co grozi mu teraz do 10 lat za kratami.

Mężczyzna poszukiwany był za wcześniejsze przestępstwa, m.in. pobicie, za które został skazany na karę 3,5 roku pozbawienia wolności. Policjanci uzyskali informację, z której wynikało, że może on przebywać w jednym z domów w bielskiej dzielnicy Olszówka. Wkroczyli do mieszkania, gdzie zatrzymali sprawcę.

W czasie przeszukania mieszkania mundurowi odnaleźli ponad pół kilograma marihuany, z której zatrzymany mógł sporządzić 1,5 tys. działek dilerskich o czarnorynkowej wartości blisko 10 tys. złotych. W jednym z wydzielonych pomieszczeń sprawca hodował kilka krzewów konopi indyjskich. Pomieszczenie to zaopatrzył w specjalną aparaturę – lampy do naświetlania krzewów, wentylatory i suszarki oraz wagę i kruszarkę dilerską. Ponadto w jego mieszkaniu odnaleziono urządzenia do sitodruku i produkcji koszulek z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Policjanci zabezpieczyli urządzenia oraz podkoszulki z podrobionymi logo znanych firm.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich, za co może spędzić w więzieniu kolejne 10 lat. Decyzją bielskiego sądu, na wniosek Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Południe sprawca trafił do aresztu.

(KWP w Katowicach / mj)

Film Przejęli ponad pół kilograma marihuany

Opis filmu: narkotyki, marihuana

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przejęli ponad pół kilograma marihuany (format flv - rozmiar 4.06 MB)

Powrót na górę strony