Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad pół tony nielegalnego tytoniu

Data publikacji 29.08.2013

Policjanci z opoczyńskiej komendy powiatowej zlikwidowali nielegalną wytwórnię tytoniu. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku VAT szacowane są na około 300 tys. złotych.

Kryminalni  posiadali informacje o osobie, która wprowadza na rynek nielegalny tytoń  i uprawia konopie indyjskie. Zebrany w ciągu kilku tygodni materiał  dowodowy pozwolił na przeprowadzenie 23 sierpnia 2013 r. działań na  terenie gminy Mniszków. Okazało się, że 32-letni mężczyzna w nowo  wybudowanym domu przechowywał, porcjował, suszył i pakował nielegalny  tytoń. Tak przygotowany „produkt” bez polskich znaków akcyzy oferował do  sprzedaży odbiorcom, których wyszukiwał w Internecie.

Łącznie  funkcjonariusze zabezpieczyli 548 kg suszonego tytoniu w postaci  sprasowanych liści oraz 92 kg pociętego tytoniu. Zabezpieczono także  maszynę do cięcia tytoniu i akcesoria potrzebne do nielegalnej  produkcji. Dodatkowo kryminalni zabezpieczyli dwa krzaki konopi  indyjskich, które podejrzany uprawiał na polu w okolicach swojej posesji  oraz prawie 10 gramów marihuany.

32-latek usłyszał już zarzuty. Kodeks  karny skarbowy za ten czyn przewiduje wysoką grzywnę i karę pozbawienia  wolności do lat 3. Mężczyzna odpowie także za uprawę i posiadanie  środków odurzających.

(KWP w Łodzi / mj)

Film Policjanci zabezpieczyli ponad pół tony nielegalnego tytoniu

Opis filmu: tytoń

Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli ponad pół tony nielegalnego tytoniu (format mp4 - rozmiar 22.65 MB)

Powrót na górę strony