Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nakręceni na pomoc

Data publikacji 30.08.2013

To już kolejna zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz chorej osoby. Tym razem policjanci i pracownicy świdnickiej komendy swoją pomoc ofiarują –5-letniemu Aleksandrowi z Lublina. Chłopiec cierpi m. in. na padaczkę, wadę serca i wodogłowie. Leczenie i rehabilitacja to ogromne koszty, z którymi na co dzień borykają się jego rodzice. Nieobojętni na cierpienie innych pracownicy cywilni i policjanci świdnickiej komendy policji chętnie przyłączyli się do akcji.

Plastikowa nakrętka dla jednych jest zbędna i ląduje w koszu na śmieci dla drugich jest pomocną dłonią w drodze do lepszego życia. Doskonale wiedzą o tym pracownicy i policjanci ze świdnickiej komendy policji, którzy po raz kolejny włączyli się do akcji zbierania plastikowych nakrętek. Tym razem w drodze do zdrowego życia akcja pomoże 5-letniemu Aleksandrowi. Chłopiec cierpi m. in. na wodogłowie, wadę serca i padaczkę. Karmiony jest za pomocą aparatury. Będąc jeszcze w łonie matki przeszedł skomplikowaną operację. Codzienna opieka, częste wyjazdy na rehabilitację oraz wydatki związane z leczeniem to ogromne koszty, z którymi borykają się jego rodzice. Nieobojętni na pomoc innym po raz kolejny pozostają pracownicy cywilni i mundurowi świdnickiej komendy policji. Życie jest przewrotne i tak naprawdę nie wiemy co nas jutro czeka, dlatego nie można stać obojętnie. Trzeba pomagać.

A kto jak nie policjanci wiedzą jak ważne jest ludzkie zdrowie i życie, którzy na co dzień pomagają ofiarom wypadków drogowych i różnych zdarzeń losowych, a nierzadko też narażają własne zdrowie dla drugiego człowieka. Zebrane fundusze z recyklingu nakrętek pomogą rodzicom w sfinansowaniu leczenia chłopca, a jemu samemu poprzez zapewnienie dostępu do kosztownego leczenia i rehabilitacji ulżą w cierpieniu i dadzą nadzieję na lepsze jutro.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony