Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali altanki działkowe

Data publikacji 30.08.2013

Policjanci z VI Komisariatu KMP w Łodzi zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o szereg włamań do altanek działkowych na terenie Łodzi. Łupem amatorów cudzych własności padały wszelkie wartościowe przedmioty, które można było spieniężyć. Ustalenia policjantów wskazują, że przestępczy duet może mieć na swoim koncie blisko 300 kradzieży z włamaniem do altanek.

Policjanci z VI Komisariatu w Łodzi otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży kosza do motocykla. Zgłaszający zaparkował swój pojazd na terenie posesji przy ulicy Taborowej i pozostawił go tam na noc. Gdy rano pojawił się przy jednośladzie, stwierdził, że ktoś ukradł kosz przymocowany do jego boku. Sprawą tej kradzieży zajęli się policjanci z widzewskiego komisariatu. Dzięki drobiazgowej analizie zebranych dowodów, znajomości środowiska przestępczego śledczy ustalili, iż za tę kradzież odpowiedzialnych jest dwóch łodzian. Pierwszy z nich został zatrzymany 14 sierpnia 2013 roku na terenie Widzewa. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego czynu. Jak się okazało, na swoim sumieniu miał znacznie więcej niż kradzież kosza. Funkcjonariusze ustalili, iż wraz ze swoim wspólnikiem, który ukrywał się przed policją był odpowiedzialny za szereg włamań do altanek działkowych, kradzieży rowerów i motorowerów. Ponadto wyszło na jaw, że mężczyzna poszukiwany był listem gończym za włamania, których wcześniej dokonał na terenie dzielnicy Polesie. Dalsze działania kryminalnych pozwoliły na wytypowanie i ustalenie miejsca pobytu drugiego ze sprawców. Nie był on nigdzie zameldowany i ukrywał się przed policją. Zatrzymano go 27 sierpnia w jednym z mieszkań przy Proletariackiej w Łodzi. 24-latek był bardzo zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, nie stawiał jednak oporu.

Ustalenia policjantów wskazują, iż przestępczy duet może mieć na swoim koncie blisko 300 kradzieży z włamaniem do altanek znajdujących się na terenie Łodzi. Ich sposób działania był zawsze podobny, po wywarzeniu drzwi lub okien dostawali się do ich wnętrza, a następnie plądrowali domki kradnąc wszelkie przedmioty stanowiące jakąś wartość. Były to między innymi artykuły elektryczne, odzież, elementy metalowe, drobny sprzęt rtv i agd. W skrajnych przypadkach nie gardzili artykułami spożywczymi, a nawet pozostawionymi przez działkowców przetworami. Duet kradł również rowery i motorowery. Seryjni włamywacze spieniężali skradzione fanty na rynkach, targowiskach i skupach złomu, a uzyskane w ten sposób fundusze przeznaczali na rozrywki.

Jeśli przypuszczenia śledczych się potwierdzą, mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

Film Okradali altanki działkowe

Pobierz plik Okradali altanki działkowe (format mp4 - rozmiar 9.38 MB)

Powrót na górę strony