Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie udostępniał odbiór telewizji cyfrowej

Data publikacji 30.08.2013

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z KWP w Szczecinie zatrzymali mężczyznę nielegalnie rozpowszechniającego klucze konieczne do odbioru kanałów najbardziej popularnych płatnych telewizji cyfrowych. Sprawca odpowie z ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Szczecinie wraz z policjantami z KPP Drawska Pomorskiego przeprowadzili działania wymierzone w osoby nielegalnie udostępniające klucze do płatnych telewizji cyfrowych. W trakcie czynności ujawnili na terenie powiatu drawskiego serwer świadczący taką usługę. Administratorem niedozwolonego urządzenia był 45-letni mężczyzna, który odpłatnie udostępniał klucze kilkudziesięciu odbiorcom z Polski. Urządzenie posiadał w swoim mieszkaniu.

Policjanci zabezpieczyli zmodyfikowany dekoder wraz z terminalem, czytniki kart oraz nośniki danych. Obecnie przeprowadzana jest analiza zabezpieczonego materiału. 45-latek odpowie z ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie)

Powrót na górę strony