Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 19-latka, który podpalał lasy

Data publikacji 30.08.2013

Dozór i zakaz opuszczania miejsca pobytu – to środki zapobiegawcze zastosowane wczoraj przez radzyńską prokuraturę wobec 19-letniego mieszkańca gminy Drelów. 19-latek został zatrzymany w środę przez policjantów z Międzyrzeca Podlaskiego pod zarzutem dokonania podpaleń lasów na terenie drelowskiej gminy. Za sprowadzenie pożaru zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj międzyrzeccy funkcjonariusze doprowadzili 19-latka na przesłuchanie do prokuratury w Radzyniu Podlaskim. Zatrzymany usłyszał zarzuty popełnienia trzech takich czynów. Dwóch pierwszych podpaleń dokonał 8 sierpnia w leśnictwie Dołha, a kolejnego 17 sierpnia na terenie leśnictwa Witoroż. Wszystkie zdarzenia zostały zakwalifikowane jako pożary zagrażające mieniu w wielkich rozmiarach na szkodę nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski. Po przesłuchaniu podejrzany będzie się musiał zgłaszać na dozór policyjny, ma też orzeczony zakaz opuszczania miejsca pobytu – placówki szkolno-wychowawczej, do której wkrótce wyjeżdża.

Z ogniem, który objął łącznie kilka hektarów lasu, strażacy walczyli przez kilkanaście godzin. Straty leśników sięgnęły kilkudziesięciu tysięcy złotych.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony