Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjaśniają okoliczności pogryzienia przez psa 10-letniej dziewczynki

Data publikacji 30.08.2013

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu wyjaśniają okoliczności pogryzienia 10-latki, do którego doszło na placu zabaw w Białej Piskiej. W wyniku zdarzenia dziewczynka z obrażeniami głowy trafiła do Szpitala Powiatowego w Piszu. Funkcjonariusze ustalili, że pies posiadał aktualne szczepienia. Policjanci szczegółowo ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj po godzinie 12.00 policjanci z Pisza zostali powiadomieni przez dyspozytora pogotowia ratunkowego o pogryzieniu przez psa 10-letniej dziewczynki. Do zdarzenia doszło  na placu zabaw w Białej Piskiej. Świadkiem zdarzenia była babcia pokrzywdzonej. Z jej relacji wynika, iż w pewnym momencie do wnuczki podbiegł duży pies, który ugryzł dziecko w twarz. 

Funkcjonariusze ustalili, że pies uwolnił się z uwięzi i wybiegł z podwórka, gdy jego właścicielka wyjeżdżała z niego samochodem. Kobieta podczas przesłuchania powiedziała policjantom, że pies był na łańcuchu w budzie i nie zauważyła  kiedy uciekł. Mieszkanka Białej Piskiej przedstawiła dokumenty potwierdzające aktualne szczepienia mieszańca.

10-latka została przetransportowana do Szpitala Powiatowego w Piszu, gdzie udzielono jej pomocy. Dziewczynce założono około 20 szwów. Dziecko pozostało na obserwacji w placówce.

Policjanci sprawdzają okoliczności zdarzenia. Za narażenie innego człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kodeks karny przewiduję karę do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony