Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozwiązana zagadka kradzieży kabli do badań geofizycznych

Data publikacji 31.08.2013

Policjanci z Posterunku Policji w Zaklikowie rozwiązali kryminalną zagadkę sprzed dwóch lat - ustalili dane mężczyzny podejrzanego o kradzież kabla sejsmicznego o wartości blisko 15 tysięcy złotych i zatrzymali go. Większość skradzionego mienia odzyskano.

 

Dwa lata temu policjanci z Posterunku Policji w Zaklikowie zostali powiadomieni przez firmę zajmującą się poszukiwaniem złóż gazu łupkowego, o kradzieży kabla do badań geofizycznych. Do przestępstwa doszło w pobliżu miejscowości Łążek w gminie Zaklików. Wartość skradzionego mienia została oszacowana na blisko 15 tysięcy złotych.

Podjęte bezpośrednio po zgłoszeniu działania przez zaklikowskich stróżów prawa nie doprowadziły do ustalenia sprawców. Pomimo tego, policjanci nadal interesowali się sprawą i dążyli do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży. Przełom w sprawie nastąpił w sierpniu 2013 r. Funkcjonariusze uzyskali informację, że związek z kradzieżą kabla może mieć 48-letni mieszkaniec gminy Zaklików. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Podczas przeszukania budynków gospodarczych w stodole, w worku, znaleźli skradzione dwa lata temu kable. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionego mienia  - o wartości blisko
13 tysięcy złotych. 48-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Za takie przestępstwo grozimu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Zaklikowie.

Informujemy ponadto, że przewody pomiarowe, które są niejednokrotnie obiektem kradzieży, nie nadają się do żadnych innych celów niż badania geofizyzne. Nie można ich wykorzystać do tworzenia instalacji elektrycznych i teleinformatycznych.

KWP Rzeszów/gp

Powrót na górę strony