Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nieuczciwą pracownicę banku

Data publikacji 31.08.2013

Policjanci z Wydziału dw. z PG KWP w Szczecinie zatrzymali pracownicę jednego ze szczecińskich banków, która okradała konta klientów. Kobieta przelewając cudze środki finansowe na swoje konto w ciągu kilku lat przywłaszczyła około 390 tysięcy złotych. Wczoraj zatrzymana usłyszała zarzuty przywłaszczenia mienia znacznej wartości.

Policjanci zatrzymali nieuczciwą pracownicę przedwczoraj w szczecińskim oddziale jednego z banków. Śledczy zajmując się tą sprawą współpracowali z departamentem bezpieczeństwa banku.

Z ustaleń poczynionych w trakcie działań operacyjnych wynika, że pracownica mając dostęp do rachunków klientów banku, przelewała pieniądze, bez ich wiedzy, na własne konto w innym banku. Manipulowała przy tym nazwami odbiorców oraz tytułami przelewów, tak aby podczas pobieżnej kontroli wyciągu, właściciel nie zorientował się na czyje konto faktycznie trafiły pieniądze. Ponadto kobieta wyrobiła klientom, bez ich wiedzy, karty kredytowe oraz zaciągnęła w ich imieniu kredyty, które spłacała z kont innych klientów. Zarówno pieniądze z kredytów jak i karty kredytowe nigdy nie trafiały do prawowitych właścicieli. Działając w ten sposób zatrzymana od grudnia 2005 roku do czasu obecnego przywłaszczyła co najmniej 390 tyś. zł.

Po zatrzymaniu podejrzanej policjanci przeprowadzili przeszukania, w trakcie których zabezpieczyli szereg kart kredytowych i bankomatowych, wydanych na różne nazwiska oraz kilka umów kredytowych. Podejrzana usłyszała zarzuty przywłaszczenia mienia znacznej wartości, przyznała się do zarzucanych jej czynów. Prokurator zastosował wobec niejj policyjny dozór, poręczenie majątkowe w kwocie 50 tysięcy. zł oraz zakaz opuszczania kraju. 

KWP Szczecin/gp

Powrót na górę strony