Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zgwałcenia ukrywał się przez 13 lat - trafił za kraty

Data publikacji 04.09.2013

Policjanci z I Komisariatu w Łodzi przy współpracy z funkcjonariuszami z Gdańska zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię zgwałceń, który przez trzynaście lat ukrywał się przed organami ścigania. Przez ten czas zmieniał miejsca zamieszkania i aby uniknąć odpowiedzialności posługiwał się danymi i dokumentami brata.

Dzięki współpracy policjantów ze Śródmieścia Łodzi z funkcjonariuszami z Gdańska zatrzymany został mieszkaniec Trójmiasta, który kilka lat ukrywał się przed organami ścigania. W 1998 roku mężczyzna został skazany wyrokiem sądu na karę 6 lat pozbawienia wolności za dwa zgwałcenia i jedno usiłowanie. Do obu przestępstw na tle seksualnym doszło 5 lipca 1997 roku. Miały one podobny przebieg. Sprawca najpierw bił ofiarę, a potem doprowadzał do obcowania płciowego. Kilka dni później, z 10 na 11 lipca próbował w ten sam sposób zgwałcić kolejną kobietę, tym razem został jednak spłoszony przez osoby przechodzące w okolicy.

Od 2000 roku mężczyzna uchylał się od odbycia kary zmieniając miejsca pobytu na terenie całego kraju. Jak się okazało, ostatecznie osiadł w Łodzi. Prawdopodobnie przez te lata w przypadku policyjnych kontroli lub czynności urzędowych posługiwał się danymi i dokumentami swojego brata.

W pierwszych dniach września 2013 roku na terenie jednej z budów przy Alei Politechniki w Łodzi podejrzany został namierzony i zatrzymany przez policjantów z I komisariatu. Był kompletnie zaskoczony i usiłował po raz kolejny wprowadzić funkcjonariuszy w błąd co do swojej tożsamości. Tym razem jednak determinacja policjantów jednoznacznie wykazała, że mają do czynienia z poszukiwanym za zgwałcenia. 38-latek trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe kilka lat.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja