Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy serii napadów na sklepy w Głogowie zatrzymani

Data publikacji 06.09.2013

Policjanci wydziału kryminalnego głogowskiej policji ustalili sprawców napadów na sklepy na terenie miasta. W lutym i kwietniu dwaj podejrzani, używając gazu pieprzowego dopuścili się rozbojów w trzech sklepach. Podejrzany 45-latek został zatrzymany przez policjantów, a jego 27-letni kompan przebywa obecnie w areszcie śledczym w Zielonej Górze.

Obydwaj podejrzani są mieszkańcami powiatu nowosolskiego. Byli już karani za rozboje. W lutym i kwietniu trzykrotnie odwiedzili Głogów. Efektem tych wizyt były napady na sklepy spożywcze. Podejrzani wybierali małe osiedlowe placówki. Posługując się gazem pieprzowym, obezwładniali sprzedawczynie i kradli z kas fiskalnych gotówkę.

Doprowadzenie do ustalenia sprawców i zatrzymania wymagało czasu. Obydwaj podejrzani przyjeżdżali na krótko do Głogowa, aby dokonać napadu. Działania głogowskich policjantów z wydziału kryminalnego doprowadziły do ustalenia obydwu podejrzanych.

Na początku września w ręce policjantów wpadł pierwszy podejrzany - 45-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego przyznał się do napadów. Drugi - 27-latek - trafił w międzyczasie do aresztu śledczego w Zielonej Górze. Był zatrzymany za podobne przestępstwa.

Obu zatrzymanym grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / ak)

Powrót na górę strony