Najszybszy w kraju

Data publikacji 09.09.2013

Sierż. szt. Artur Piotrowski z KPP w Żurominie okazał się najszybszym policjantem wśród startujących w 23 Międzynarodowym Półmaratonie „Philips-a”, który odbył się w niedzielę w Pile. Drużyna KWP zs. w Radomiu zajęła drugie miejsce wśród ekip policyjnych.

W biegu udział wzięło ok. 2500 sportowców. Jak co roku na starcie stanęły również służby mundurowe takie jak: Policja, Straż Pożarna, Służba Więzienna, Straż Graniczna. W tym roku drużynę biegaczy wystawiła także KWP zs. w Radomiu. Mazowiecką policję reprezentowały Dorota Górska i Izabela Natorska z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP oraz st. post. Kamil Woźniak z SPPP Radom i sierż. szt. Artur Piotrowski z KPP w Żurominie.

W ramach tegorocznej imprezy, organizowanej przez Stowarzyszenie Biegów Ulicznych w Pile, zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Półmaratonie, Akademicki Puchar Polski w Półmaratonie oraz Mistrzostwa Policji w Półmaratonie, w których główną nagrodą był puchar Komendanta Głównego Policji.

Jak się okazało najlepszym w Mistrzostwach Policji w Półmaratonie został st. sierż. Artur Piotrowski z czasem 01:17:53. Tym samym powtórzył ubiegłoroczny sukces, kiedy na mecie także zameldował się jako pierwszy. W klasyfikacji „open” był na wysokim 33 miejscu. Zawodnicy z KWP w Radomiu uplasowali się na drugim miejscu wśród policjantów.

Od lat impreza, w której wzięli udział policjanci cieszy się dużym zainteresowaniem wszystkich lubiących sportową rywalizację.