Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja CBŚ: zatrzymanie sprawców wymuszeń rozbójniczych

Data publikacji 10.09.2013

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP i Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP zatrzymali 3 mężczyzn, którzy są podejrzani o brutalne wymuszenia rozbójnicze. Sprawcy zmusili swoją ofiarę do wydania m.in. pieniędzy i wartościowych przedmiotów. Wszyscy zatrzymani, na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z CBŚ od pewnego czasu pracowali nad sprawą wymuszeń rozbójniczych. Jak ustalono, sprawcy byli brutalni – używając broni palnej, zmusili znanego im mężczyznę do wydawania pieniędzy, wartościowych zegarków , a także samochodu. Od września 2012 roku do września 2013 roku w ten sposób wymusili 200 tys. złotych, dwa zegarki o wartości 70 tys. złotych i samochód marki „Subaru Impreza”.

Efektem ciężkiej pracy policjantów z CBŚ było ustalenie mężczyzn odpowiedzialnych za te przestępstwa i przygotowanie zatrzymań. 6 września 2013 roku policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP wspólnie z funkcjonariuszami Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP przeprowadzili realizacje. Na terenie Warszawy, na gorącym uczynku usiłowania wymuszenia rozbójniczego, zatrzymali 31-letniego Łukasza A., ps. Łuki. W tym samym czasie w Konstancinie Jeziornej w ręce policjantów wpadli 38-letni Rafał B., ps. Bukaciak - jeden z najgroźniejszych przestępców działających na terenie Warszawy, a także jego „żołnierz” 36-letni Mariusz R., ps. Koniu, który - odsiadując karę 25 lat pozbawienia wolności - korzystał z przepustek z zakładu karnego i dokonywał w tym czasie przestępstw.

9 września 2013 roku na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Trwają intensywne działania śledcze, których finałem będzie zatrzymanie wszystkich sprawców i odzyskania utraconego mienia.

(CBŚ / ak, mg)

Powrót na górę strony