Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze do domów jednorodzinnych zatrzymani

Data publikacji 10.09.2013

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom, ustalonym i zatrzymanym przez głogowskich policjantów, a podejrzanym o włamania do domów jednorodzinnych. Łupem sprawców padły cenne przedmioty, biżuteria oraz sprzęt elektroniczny, o wartości około 22 tys. złotych. Teraz o dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd.

Policjanci z głogowskiej komendy powiatowej zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamania do domów jednorodzinnych i kradzieże mienia. Podejrzani to mężczyźni w wieku od 17 do 21 lat, mieszkańcy Głogowa i powiatu gryfińskiego. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Do zatrzymani doszło po tym, jak pod koniec sierpnia br. głogowscy policjanci otrzymali zgłoszenia o włamaniach i kradzieżach do domów jednorodzinnych. Jak ustalono, łupem włamywaczy padły wyłącznie cenne przedmioty - biżuteria oraz sprzęt elektroniczny: aparat cyfrowy i laptop.

Policjanci wydziału kryminalnego prowadzący działania w tej sprawie, w toku czynności operacyjnych, ustalili potencjalną grupę osób podejrzanych. Dalsze działania doprowadziły do zatrzymania 21-letniego mieszkańca Głogowa oraz jego kolegów, 20-latka i 17-latka. Obydwaj są mieszkańcami powiatu gryfińskiego.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że miejsca, w których sprawcy dokonywali włamań, wybierali oni przypadkowo, przejeżdżając wcześniej samochodem obok domu, do którego planowali wejść. Do kradzieży dochodziło w godzinach rannych. Włamywacze wykorzystywali fakt, iż mieszkańcy znajdowali się w pracy i domy są puste. Sprawcy wchodzili do środka domu i w pciągu kilku minut zabierali najcenniejsze przedmioty, które znajdowały się w pomieszczeniach.

Podejrzani byli zaskoczeni zatrzymaniem. Przyznali się do zarzucanych czynów. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za przestępstwa, o które są podejrzani, grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony