Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujęli sprawców rozboju

Data publikacji 11.09.2013

Mszczonowscy policjanci ujęli dwóch sprawców rozboju kilkanaście minut po tym, jak dokonali go na 31-letnim mieszkańcu powiatu żyrardowskiego. Wczoraj Sąd Rejonowy w Żyrardowie wobec mężczyzn zastosował trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

W nocy z soboty na niedzielę do patrolujących Mszczonów funkcjonariuszy podbiegł mężczyzna informując, że został pobity i okradziony przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Mężczyzna ten miał zakrwawioną twarz, rozcięty łuk brwiowy i guzy na głowie. Z jego relacji wynikało, że gdy stał przed klubem nocnym podeszło do niego dwóch nieznajomych żądając pieniędzy. Gdy spotkali się z odmową jeden z nich zaczął bić go pięściami po twarzy i głowie. Następnie jeden ze sprawców przytrzymał poszkodowanego, a drugi w tym czasie wyjął mu z kieszeni telefon komórkowy i pieniądze. Sprawcy uciekli pozostawiając zakrwawionego mężczyznę na chodniku.

Policjanci po udzieleniu pomocy mężczyźnie natychmiast podjęli działania zmierzające do ujęcia sprawców rozboju. Wynikiem zdecydowanego i sprawnego działania było zatrzymanie mężczyzn już w kilkanaście minut później. Zatrzymani mieli przy sobie skradziony telefon komórkowy, ale jak się okazało te kilkanaście minut wystarczyło im do tego, aby wydali część skradzionych pieniędzy. Sprawcami napadu okazali się dwaj mieszkańcy powiatu żyrardowskiego w wieku 28 i 29 lat. We wtorek decyzją Sądu Rejonowego w Żyrardowie sprawcy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Rozbój, którego się dopuścili jest zagrożony karą do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / ak)

Powrót na górę strony