Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano sprawcę napadu na taksówkarza

Data publikacji 11.09.2013

Za napad na taksówkarza odpowie 20-letni mieszkaniec Chełma. Jak ustalili śledczy mężczyzna wsiadł do jednej z taksówek i poprosił o kurs na terenie miasta. Kiedy samochód zatrzymał się na bocznej ulicy, zaatakował kierującego raniąc go nożem w szyję. Następnie oddalił się w nieznanym kierunku. Zraniony taksówkarz został przewieziony do szpitala. Policjanci zajmujący się tą sprawa ustalili i zatrzymali sprawcę. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

Do zdarzenia doszło w pierwszej połowie sierpnia około godz. 20.00 w Chełmie. Do jednej z taksówek na postoju w centrum miasta wsiadł młody mężczyzna. Poprosił o kurs w rejon osiedla Rejowiecka. W pewnej chwili na jednej z bocznych ulic powiedział kierowcy aby się zatrzymał. Po zatrzymaniu samochodu pasażer zaatakował taksówkarza raniąc go nożem w szyję. Następnie wysiadł z pojazdu i oddalił się w nieznanym kierunku. Zranionemu  taksówkarzowi pomocy udzieliły przypadkowe osoby, które powiadomiły pogotowie i dyżurnego chełmskiej komendy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Policjanci zajmujący się tą sprawą zatrzymali w poniedziałek sprawcę. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Chełma. Jak ustalili śledczy za wcześniejsze czyny karalne, które popełnił jako nieletni, ma on orzeczony pobyt w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Podczas zatrzymania nielegalnie przebywał poza ośrodkiem. 20-latek dzisiaj doprowadzony  będzie do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty.

(KWP w Lublinie / ak)

Powrót na górę strony