Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja marihuany w nieczynnym pensjonacie

Data publikacji 12.09.2013

2500 krzewów konopi indyjskich, specjalistyczny sprzęt do uprawy i 4,5 kg gotowego do sprzedaży narkotyku zabezpieczyli policjanci z katowickiego zarządu Centralnego Biura Śledczego wspólnie z kryminalnymi z komendy powiatowej w Bolesławcu. Zatrzymano cztery osoby w wieku od 22 do 55 lat, którym przedstawiono zarzuty nielegalnej uprawy marihuany. Za przestępstwo to grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci z CBŚ razem z kryminalnymi z Bolesławca zatrzymali - na terenie województwa dolnośląskiego, w powiecie bolesławieckim - czterech członków grupy przestępczej w wieku od 22 do 55 lat, zajmujących się nielegalną uprawą konopi indyjskich.

W wynajętym przez nich nieczynnym pensjonacie, w specjalnie przygotowanych i ukrytych pomieszczeniach, odkyto wysokowydajną uprawę konopi indyjskich. Składało się na nią prawie 2500 roślin, w większości z rozwiniętym kwiatostanem. Zabezpieczono również znaczne ilości stosowanych do uprawy odczynników chemicznych. W przygotowanej przez sprawców specjalnej „suszarni” policjanci natrafili na blisko 4,5 kg gotowej marihuany.

Zlikwidowana plantacja umożliwiała zebranie około 50 kg gotowego narkotyku, a co za tym idzie - wyprodukowanie kilkudziesięciu tysięcy „porcji dealerskich”, o czarnorynkowej wartości co najmniej dwóch milionów złotych.

Przy jednym z zatrzymanych znaleziono broń palną wraz z amunicją.

Sprawcom przedstawiono zarzuty nielegalnej produkcji substancji odurzających, a także wprowadzania ich do sprzedaży, za co grozi im kara pozbawiania wolności do lat 8. Sąd zastosował wobec 3 zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

(KWP w Katowicach / ak)

Film Zlikwidowana plantacja marihuany w nieczynnym pensjonacie

Pobierz plik Zlikwidowana plantacja marihuany w nieczynnym pensjonacie (format mp4 - rozmiar 10.99 MB)

Powrót na górę strony