Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalną broń i amunicję

Data publikacji 12.09.2013

Dwa arsenały broni i amunicji zlikwidowali krasnostawscy policjanci. W Małochwieju Dużym 60-latek w swojej piwnicy przechowywał 61 sztuk pocisków artyleryjskich, a mieszkaniec Sobieskiej Woli nielegalną amunicję, kilka sztuk broni i jej elementów. Mężczyźni nie posiadali stosownego pozwolenia, zostali zatrzymani. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Krasnostawscy kryminalni realizując własne ustalenia dokonali wczoraj przeszukania pomieszczeń 56-latka zamieszkałego w Sobieskiej Woli. Policjanci zabezpieczyli 3 jednostki broni, elementy broni samodziałowej i amunicję. Nielegalny arsenał mężczyzna ukrywał w różnych elementach wyposażenia domu m.in. łóżku, fotelu. Amunicję mundurowi odnaleźli w kieszeniach odzieży. W innym pomieszczeniu na terenie posesji stróże prawa odnaleźli woreczek ze środkiem odurzającym. Po zbadaniu i zważeniu okazało się, że to blisko 35 g marihuany.

Wczoraj kryminalni udali się do 60-letniego mieszkańca Małochwieja Dużego. Według ich ustaleń miał on posiadać nielegalną amunicję. Policjanci nie mylili się. W trakcie przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń policjanci odnaleźli 61 sztuk pocisków artyleryjskich. To niebezpieczne znalezisko mężczyzna przechowywał w swojej piwnicy.

Obaj mężczyźni nie posiadali pozwolenia na posiadanie tego typu sprzętu i zostali zatrzymani. Wkrótce usłyszą zarzuty. Część zabezpieczonych elementów trafi jeszcze do specjalistycznych badań, natomiast najbardziej niebezpieczne zostały już zlikwidowane.

Nielegalne posiadanie amunicji zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / ak)

Powrót na górę strony
Polska Policja