Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Kobra 2013” w powiecie radziejowskim

Data publikacji 13.09.2013

Strzały i wybuchy. Terrorysta w budynku starostwa powiatowego. Policjanci i inne służby ratownicze w akcji. Zablokowane ulice. Tak w skrócie wyglądał dzisiejszy ranek w Radziejowie.

A wszystko zaczęło się dziś, kilka minut przed 10.00. Oficer dyżurny radziejowskiej policji otrzymał informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku starostwa. Na miejsce skierował policjantów z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Powiadomił również straż pożarną oraz inne służby ratownicze. Policjanci ruchu drogowego wspólnie ze strażą miejską zablokowali ulicę Kościuszki oraz zorganizowali objazdy.

Pracownicy  starostwa oraz petenci  zostali ewakuowani w bezpieczne miejsce. Podczas przeszukiwania budynku, w jednym z pomieszczeń eksplodował ładunek wybuchowy. Jeden z policjantów został ranny. Pierwszej pomocy udzielili mu koledzy, a następnie wynieśli na zewnątrz i przekazali ratownikom medycznym. W budynku wybuchł pożar i do akcji przystąpili strażacy. W trakcie tych działań z okna jednego z pomieszczeń wyskoczył zamaskowany i uzbrojony mężczyzna, który zaczął uciekać. W pościg za nim ruszyli policjanci oraz pies służbowy. Chwilę później został zatrzymany. Całość działań przebiegła bardzo szybko i sprawnie.

Cała akcja odbyła się w ramach ćwiczeń obronnych  „Kobra 2013”, które miały na celu sprawdzenie w realnych warunkach współdziałania  służb ratowniczych z innymi podmiotami.

(KWP w Bydgoszczy / ak)

Powrót na górę strony