Mistrzostwa w Siatkówce o Puchar Komendanta Głównego Policji

Data publikacji 14.09.2013

Znamy już zwycięzców Międzynarodowych Mistrzostw Polski Policji w Piłce Siatkowej – Poręba-Zawiercie 2013. W meczu finałowym o Puchar Komendanta Głównego Policji drużyna z KWP w Katowicach pokonała kolegów z KWP we Wrocławiu. Na miejscu III uplasowali się policjanci z KWP w Lublinie, a IV miejsce zajęli mundurowi z KWP w Bydgoszczy. Gościem honorowym zawodów był Marcin Prus - były reprezentant Polski w piłce siatkowej.

Wczoraj zakończyły się trwające od czwartku Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej – Poręba-Zawiercie 2013. Mecze rozgrywane były w hali sportowej MZS w Porębie oraz hali sportowej OSIR-u w Zawierciu. Do udziału w mistrzostwach zgłosiło się łącznie 13 policyjnych drużyn z Polski i Czech. W meczu finałowym o Puchar Komendanta Głównego Policji drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pokonała kolegów z KWP we Wrocławiu. Miejsce III wywalczyli mundurowi reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie. Ponadto wyróżniono:

Sylwestra Góra z KWP w Lublinie

Dyplomy i puchary, w imieniu Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, wręczał Naczelnik Wydziału Kard i Szkolenia KWP Katowice mł. insp. Mirosław Kolasa wraz z przedstawicielami lokalnych samorządów. Ponadto wyróżnionym zawodnikom dyplomy wręczali: Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu insp. Robert Szczypka, Dowódca SPAP w Katowicach mł. insp. Grzegorz Mucha oraz gość honorowy - Marcin Prus.

Zakończenie zmagań mundurowych uświetniły występy klubu tańca towarzyskiego „Marendo” z Dąbrowy Górniczej oraz Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Patronat nad imprezą objął Komendant Główny Policji, Starosta Powiatu Zawierciańskiego, Prezydent Miasta Zawiercie oraz Burmistrz Miasta Poręba. Do przygotowań zawodów czynnie włączyli się również Prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej i Dyrektor OSIR w Zawierciu. Organizatorem zawodów był Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Katowicach.

Wszystkie rozgrywki przebiegały w duchu sportowej rywalizacji i zasad fair play. Nie pozostaje zatem nic innego jak zaprosić wszystkich chętnych na kolejne mistrzostwa w piłce siatkowej, które odbędą się już za rok.

(KWP w Katowicach / mg)

Film Mistrzostwa w Światkówce o Puchar Komendanta Głównego Policji

Opis filmu: mistrzostwa siatkówka puchar

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Mistrzostwa w Światkówce o Puchar Komendanta Głównego Policji (format flv - rozmiar 12.99 MB)