Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli w całej Polsce - wpadli w Ostrołęce

Data publikacji 17.09.2013

Pieniądze i przedmioty o wartości ponad 100 tys. złotych odzyskali ostrołęccy i mazowieccy policjanci. Do aresztu trafiło dwóch podejrzanych o serie włamań na terenie całego kraju. Kolejny zamieszany w sprawę mężczyzna będzie dzisiaj doprowadzany do Sądu.

W wakacje doszło do włamania na ul. Hallera w Ostrołęce. Nad sprawą od razu zaczęli pracować  policjanci ostrołęckiego Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Już pierwsze czynności wykazały, że grupa która włamała się do mieszkania jest spoza Ostrołęki. W związku z tym do sprawy włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Funkcjonariusze w wyniku działań operacyjnych szybko ustalili trop, który zaprowadził ich do Warszawy. Dalsza praca policjantów pozwoliła na ustalenie sposobu działania sprawców. Wszystko wskazywało, że działali oni na terenie całego kraju. Wśród ich łupów były m.in.: pieniądze, złota biżuteria, laptopy, tablety, aparaty fotograficzne oraz konsole do gier. W sobotę w Płońsku policjanci z KMP w Ostrołęce i KWP w Radomiu zatrzymali dwóch pierwszych podejrzanych. Trzeci członek grupy został zatrzymany w Warszawie. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez włamywaczy zabezpieczono wiele ze skradzionych przedmiotów, w tym także broń palną i amunicję skradzioną z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.

Łączna wartość odzyskanego mienia (głównie pieniędzy) znacznie przekracza 100 tys. Działania procesowe pozwoliły na przedstawienie kilkunastu zarzutów. Trzech mieszkańców Warszawy w wieku 28, 31 i 54 lat przyznało się do zarzucanych czynów. Mężczyźni podejrzani są m.in. o włamania na terenie Ostrołęki, Elbląga, Włocławka, Jarocina, Morąga, Nysy i Brzegu. Sprawa pozostaje rozwojowa. Wiele wskazuje, że zatrzymani mogą mieć na koncie kolejnych kilkadziesiąt włamań m.in. w województwach: śląskim, dolnośląskim, pomorskim, wielkopolskim oraz małopolskim.

Wczoraj na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce wobec dwóch zatrzymanych Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Podobny dokument wobec trzeciego z zatrzymanych zostanie złożony dzisiaj. Postępowanie w powyższej sprawie prowadzą policjanci ostrołęckiego Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu.

(KWP w Radomiu / ak)        

Powrót na górę strony