Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozpracowali grupę kradnącą auta na części

Data publikacji 17.09.2013

Dolnośląscy policjanci rozpracowali grupę mającą na swoim koncie szereg przestępstw samochodowych – kradzieże aut oraz paserstwo. W wyniku podjętych działań zatrzymano trzy osoby, którym funkcjonariusze udowodnili na chwilę obecną, co najmniej kilkanaście przestępstw. Zabezpieczono kradzione Audi 80 oraz części od skradzionych innych aut marki Audi i VW Golf.Zatrzymanym za kradzieże z włamanaiem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, za paserstwo do lat 5.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z wrocławskiej komendy miejskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, współpracując z policjantami z komisariatu w Obornikach Śląskich, w wyniku przeprowadzonych działań, rozpracowali grupę przestępczą kradnącą samochody z terenu Wrocławia i zajmującą się ich późniejszym demontażem. W sprawie zatrzymano 3 osoby. Podejrzani, to mężczyźni w wieku od 32 do 57 lat, mieszkańcy powiatu trzebnickiego.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, role w grupie były podzielone. Jeden z mężczyzn podejrzany jest o kradzieże aut, drugi o ich demontaż, a ostatni o przechowywanie kradzionych aut i części z nich pochodzących. W wyniku przeprowadzonych działań policjanci znaleźli na posesjach należących do zatrzymanych części samochodowe, głównie od samochodów marki VW Golf III oraz Audi 80, a także w całości pojazd marki Audi.

Zatrzymanym, policjanci udowodnili na chwilę obecną kilkanaście przestępstw dotyczących kradzieży aut i paserstwa. Funkcjonariusze podejrzewają jednak, że mężczyźni mogą mieć na swoim koncie nawet kilkadziesiąt kradzieży starszych aut z przeznaczeniem na części, głównie z terenu Wrocławia. Policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu. Nie wykluczają także kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Za włamanie do samochodu i jego kradzież grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast paserstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony