Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali wyłudzić ponad sto tysięcy złotych

Data publikacji 18.09.2013

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Ochoty zatrzymali trzech mężczyzn w związku z usiłowaniem wyłudzenia kredytu. W ręce policjantów wpadł 19-letni Paweł S., który chciał wyłudzić kredyt w wysokości 115 tys. złotych i jego znajomi: Arkadiusz G. i Kamil B., którzy pomagali mu w tym przestępstwie. Prokurator wobec zatrzymanych zastosował dozór policyjny. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze ustalili, że w jednym z banków na Ochocie 19-letni mężczyzna prawdopodobnie będzie próbował wyłudzić kredyt. Po sprawdzeniu wszystkich informacji okazało się, że ubiegający się o pożyczkę w wysokości 115 000 złotych Paweł S. przedłożył w banku sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

Mężczyzna został zatrzymany w banku w czasie załatwiania ostatnich formalności. Funkcjonariusze zatrzymali również jego znajomych: 20-letniego Arkadiusza G. i 25-letniego Kamila B. którzy pomagali mu w dokonaniu tego przestępstwa. Policjanci ustalili także, że Paweł S. uzyskał już wcześniej pożyczkę na 25 tys. złotych posługując się sfałszowanymi dokumentami.

Wczoraj wszyscy usłyszeli zarzuty za usiłowanie wyłudzenia kredytu i zostali objęci policyjnym dozorem. Za to przestępstwo grozi im kara do 8 lat więzienia.

(KSP / ak)

Powrót na górę strony