Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili próbę wymuszenia 200 tys. złotych

Data publikacji 19.09.2013

Dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie 41-letni mieszkaniec gminy Łomazy. Mężczyzna, grożąc kilka dni temu jednemu z bialskich biznesmenów, usiłował wyłudzić od niego pieniądze w wysokości 200 tys. złotych. Realizację zamiaru udaremnili policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu bialskiej komendy, wydziału kryminalnego KWP oraz funkcjonariusze Zarządu CBŚ w Lublinie.

W ubiegły poniedziałek jeden z mieszkańców Białej Podlaskiej usłyszał przez telefon, że jeżeli do wieczora nie przekaże dzwoniącemu 200 tys. złotych, to jego córce stanie się coś złego. Poinformowani przez pokrzywdzonego policjanci natychmiast zajęli się namierzaniem sprawcy. Funkcjonariusze bialskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu ściśle współpracowali w tej sprawie z wydziałem kryminalnym KWP w Lublinie oraz lubelskim Zarządem Centralnego Biura Śledczego. Najbliższa rodzina pokrzywdzonego otrzymała ochronę. Praca policjantów jeszcze tego samego dnia przyniosła efekt w postaci zatrzymania 41-letniego mieszkańca gminy Łomazy.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił prokuraturze na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wczoraj 41-latek został doprowadzony do sądu, który zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy.

(KWP w Lublinie / ak)

Powrót na górę strony