Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowanie ruchem na skrzyżowaniu

Data publikacji 20.09.2013

Podczas konkursu „Policjant Ruchu Drogowego" szczególnie atrakcyjny okazał się sprawdzian umiejętności kierowania ruchem na skrzyżowaniu. Policjanci walczyli o zwycięstwo na rogu ulic Broniewskiego i Jarzębskiego w Warszawie. Każdy z nich, przez kilka minut, demonstrował swoje umiejętności.

Policjanci, którzy rywalizują ze sobą w ogólnopolskim finale, wyłonieni zostali podczas eliminacji na szczeblu wojewódzkim. Każdy region reprezentowany jest przez dwóch funkcjonariuszy. W konkursie startują również żołnierze, którzy pełnią służbę w Żandarmerii Wojskowej.

Głównym celem konkursu jest podniesienie wiedzy i umiejętności praktycznych funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach w całym kraju. Wpływa to na sprawniejszą obsługę zdarzeń drogowych przez Policję, a tym samym podnosi poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie konkursu sprawdzana jest wiedza teoretyczna i praktyczne umiejętności uczestników. Policjanci odpowiadają na pytania związane między innymi z prawem o ruchu drogowym. Oceniane jest strzelanie, jazda samochodem, motocyklem oraz kierowanie ruchem na jednym ze skrzyżowań w Warszawie.

wideo: Marek Szałajski

Film Kierowanie ruchem na skrzyżowaniu

Pobierz plik Kierowanie ruchem na skrzyżowaniu (format mp4 - rozmiar 30.93 MB)

Powrót na górę strony