Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci natychmiast rozpoczęli ewakuację, ratując życie

Data publikacji 20.09.2013

Pożar wybuchł w jednym mieszkań na terenie Wałbrzycha. Ewakuowano łącznie 35 osób. Rozpoczęte szybko i niezwłocznie, zdecydowane działania policjantów z wałbrzyskiej komendy uratowały życie, co najmniej kilku mieszkańcom kamienicy. Funkcjonariusze po sforsowaniu drzwi wejściowych budynku natychmiast przeprowadzili ewakuację mieszkańców. Następnie po wydobyciu dwóch nieprzytomnych mężczyzn z płonącego lokalu, wspólnie ze Strażakami, walczyli o życie 57-latka. Dzięki temu przeżył.

Do zdarzenia doszło 18 września 2013 roku. Około godziny 23:00 w kamienicy przy ulicy Piłsudskiego w Wałbrzychu wybuchł pożar. Z mieszkania na trzecim piętrze wydobywał się gęsty dym. Policjanci z wałbrzyskiej komendy, którzy pełnili służbę w terenie i jako pierwsi znaleźli się na miejscu zdarzenia, natychmiast przystąpili do działania. Po sforsowaniu drzwi wejściowych do budynku zaczęli ewakuować lokatorów informując, że pali się jedno z mieszkań. Funkcjonariusze ustalili, że w płonącym mieszkaniu może przebywać dwóch mężczyzn. Musieli działać szybko i wypchnęli drzwi. Jednak potężny ogień uniemożliwił im wejście do pomieszczenia.

Zaraz po przybyciu straży pożarnej wyniesiono obie osoby. O życie 57-latka walczył policjant wspólnie ze strażakiem robiąc mu sztuczne oddychanie. Natomiast drugiego 54-letniego mężczyznę przekazano przybyłym służbom medycznym. Szybkie i profesjonalne działanie funkcjonariuszy przyczyniło się do przywrócenia mężczyźnie czynności życiowych. Policjanci biorący udział w zdarzeniu również trafili do szpitala, gdyż przebywanie w tak gęstym zadymieniu spowodowało u nich zatrucie tlenkiem węgla.

Ewakuowani mieszkańcy powrócili do swoich mieszkań. 

(KWP we Wrocławiu / pt)

Powrót na górę strony