Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja zatrzymała sutenerów

Data publikacji 20.09.2013

Wielkopolscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn i kobietę związanych ze środowiskiem sutenerów i stręczycieli. Za czerpanie korzyści majątkowej z cudzego nierządu grozi kara do 3 lat więzienia.

Sutenerzy i stręczyciele często zamieszani są w handel ludźmi. Policja na bieżąco prowadzi identyfikację potencjalnych ofiar tego procederu. Zwykle są to kobiety, które zmusza się do prostytucji. W trakcie poniedziałkowej realizacji sprawy wielkopolscy kryminalni zatrzymali w sumie pięć osób: czterech mężczyzn i jedną kobietę. I to właśnie kobieta i jeden z mężczyzn usłyszeli zarzut czerpania korzyści z uprawiania prostytucji przez inną osobę. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Dwóch z zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty posiadania narkotyków, jeden z nich posługiwał się także sfałszowanymi dokumentami, zaś kolejny był poszukiwany. Kobieta to Polka, zaś mężczyźni są obywatelami Bułgarii. Zatrzymanie miało charakter dynamiczny i było poprzedzone pracą operacyjną.

Handel ludźmi do eksploatacji seksualnej jest jednym z najtrudniejszych tematów i pozostaje w ciągłym zainteresowaniu policji. Realizacja sprawy odbyła się przy współpracy funkcjonariuszy policji, straży granicznej i innych służb.

(KWP w Poznaniu / ak)

Film Policja zatrzymała sutenerów

Pobierz plik Policja zatrzymała sutenerów (format mp4 - rozmiar 10.49 MB)

Powrót na górę strony