Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca przestępstwa seksualnego na małoletnim chłopcu

Data publikacji 20.09.2013

Toruńscy kryminalni, w kilka godzin po zgłoszeniu, wytypowali i zatrzymali sprawcę brutalnego przestępstwa seksualnego na małoletnim chłopcu. 25-latek usłyszał już dwa zarzuty. Oskarżyciel na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów wnioskować będzie do sądu o tymczasowe aresztowanie sprawcy. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W środę o godz. 19:30 dyżurny toruńskiej policji otrzymał informację o przestępstwie seksualnym na małoletnim chłopcu. O sprawie zawiadomił ojciec pokrzywdzonego dziecka. Z jego relacji wynikało, że do zdarzenia doszło w  Toruniu  w okolicach ul. Dąbrowskiego. Nieznajomy mężczyzna podszedł do napotkanego tam chłopca, zastraszył go, po czym siłą wciągnął w krzaki, gdzie zmusił go do obcowania płciowego.

Tą bulwersującą sprawą zajęli się natychmiast najbardziej doświadczeni kryminalni. Ustalili rysopis sprawcy, zabezpieczyli dowody, przeprowadzili oględziny miejsca. Skrupulatnie analizowali zgromadzone informacje do późnych godzin nocnych. Lata pracy przy takich, jakże trudnych gatunkowo przestępstwach, dały błyskawiczny efekt. Jeszcze tej samej nocy policjanci wytypowali sprawcę.

Następnego dnia, o 6:00 rano, policjanci zapukali do drzwi jednego z mieszkań w toruńskiej dzielnicy Podgórz, gdzie zatrzymali podejrzewanego 25-latka. W przeszłości mężczyzna wchodził już w konflikt z prawem, a w policyjnych kartotekach znany był  jako sprawca rozbojów. Do późnego popołudnia kryminalni wykonywali czynności z jego udziałem.

Dzisiaj rano funkcjonariusze doprowadzili go do toruńskiej prokuratury, gdzie usłyszał dwa zarzuty. Oskarżyciel, na podstawie zgromadzonego przez kryminalnych materiału dowodowego, przygotował stosowny wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie na najbliższe trzy miesiące. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

Policjanci ustalają czy zatrzymany może mieć związek z innymi tego typu przestępstwami.

(KWP w Bydgoszczy / ak)

Powrót na górę strony
Polska Policja