Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

14-letni oszust internetowy

Data publikacji 20.09.2013

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą namierzyli 14-latka, który za pomocą spreparowanego zaświadczenia o dokonanym przelewie pieniędzy próbował dokonać zakupu laptopa. Oferty sprzedaży znajdował na aukcjach internetowych. Na szczęście żaden ze sprzedawców nie dał się oszukać. Łączna wartość sprzętu, który chciał zakupić 14-latek wyniosła ponad 11 tys. zł. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem dla nieletnich.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze otrzymali informację, że jeden z internautów próbuje dokonać zakupu sprzętu komputerowego za pomocą fałszywego potwierdzenia wpłaty. Trop poprowadził do mieszkańca Kielc, którym jak się późnie okazało, był 14-latek.

Policjanci ustalili, że nieletni spreparował sobie dokument, który miał potwierdzać dokonanie przelewu bankowego. Wszystkie zawarte w nim dane, dotyczące jego osoby były fałszywe. Następnie na aukcjach internetowych wyszukiwał interesujący go sprzęt. Oferentom za pomocą maila, przesyłał fałszywe potwierdzenie przelewu bankowego i oczekiwał na przesyłkę. Na szczęście żadna z osób nie dała się oszukać. Łączna wartość sprzętu, który chciał zakupić 14-latek wyniosła ponad 11 tys. zł.

Policjanci z Wydziału do Spraw Przestępczości Nieletnich KMP w Kielcach wczoraj przesłuchali 14-latka w obecności jego rodziców. Nieletni przyznał się do winy. Jak powiedział, zrobił to ponieważ bardzo chciał mieć laptopa. Z jego relacji wynikało również, że pomysł oszustwa zaczerpnął z internetowego forum i w taki sposób chciał oszukać łącznie 6 osób. Wszystkie zebrane materiały w tej sprawie trafią do sądu dla nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie 14-latka.

(KWP w Kielcach / ak)

Powrót na górę strony