Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzież u jubilera, policyjna blokada i zatrzymani mężczyźni

Data publikacji 24.09.2013

Kluczborscy policjanci zatrzymali w pościgu trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą w sklepie jubilerskim. W trakcie ucieczki jeden z nich groził przedmiotem przypominającym broń palną. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

21 września 2013 roku około godziny 13.00 do sklepu jubilerskiego na terenie Kluczborka wszedł mężczyzna, który podczas oglądania złotych łańcuszków wyrwał ekspedientce paletę z biżuterią i uciekł. Za mężczyzną wybiegło kilku pracowników firmy malarskiej, którzy usłyszeli krzyki sprzedawczyni. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów, uciekającego mężczyznę próbował zatrzymać policjant, który w czasie wolnym od służby przejeżdżał tamtędy ze swoją rodziną. Gdy podbiegł do samochodu, do którego wsiadł uciekający z łupem mężczyzna, pasażer auta wyciągnął przedmiot przypominający broń palną i skierował w stronę funkcjonariusza oraz osób starających się zablokować im drogę wyjazdu. Krzyknął by wszyscy się odsunęli bo będzie strzelał, po czym samochód gwałtownie ruszył.

Dyżurny kluczborskiej Policji natychmiast po uzyskaniu informacji o zdarzeniu, polecił policjantom wystawienie punktów blokadowych. Już kilka minut później jeden z patroli rozpoczął pościg za audi, którym poruszali się podejrzani mężczyźni. W okolicy Byczyny funkcjonariusze zatrzymali samochód i znajdujących się w środku trzech mężczyzn. Okazało się, że wszyscy są mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego w wieku od 21 do 22 lat.

Podczas przeszukania samochodu, którym poruszali się mężczyźni, policjanci ujawnili dwa pistoletowe miotacze gazu, pałkę teleskopową, gaz pieprzowy oraz 7 złotych łańcuszków. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty warte ponad 5 tys. złotych. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej. W trakcie dalszych czynności okazało się, że są oni także odpowiedzialni za usiłowanie rozboju w jednej z placówek bankowych na terenie miejscowości Mikstat. Ponadto jeden z mężczyzn był poszukiwany również listem gończym.

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego muszą się teraz liczyć z karą nawet do 10 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mj)

Film Kradzież u jubilera, policyjna blokada i zatrzymani mężczyźni

Opis filmu: kradzieże, napady, pościgi

Pobierz plik Kradzież u jubilera, policyjna blokada i zatrzymani mężczyźni (format mp4 - rozmiar 6.13 MB)

Powrót na górę strony