Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczny pościg za kradzionym pojazdem

Data publikacji 26.09.2013

Słubiccy policjanci wspólnie z kolegami zza Odry skutecznie przeprowadzili wczoraj /25 września 2013 roku/ pościg za skradzionym na terenie Niemiec samochodem. Szaleńcza i pełna niebezpiecznych zachowań szarża kierowcy nieposiadającego uprawnień do prowadzenia pojazdów, została zakończona na 18. kilometrze autostrady A2.

Informację o zainicjowanym jeszcze na terenie Niemiec przez funkcjonariuszy zza Odry pościgu, słubiccy policjanci ruchu drodowego otrzymali od dyżurnego o godzinie 7 nad ranem. Szybkie przemieszczenie się na punkt graniczny w Świecku pozwoliło dotrzeć jeszcze przed wjazdem ściganego pojazdu na teren RP. Prowadzący osobowego VW Golfa, wraz z pasażerem zignorował sygnał słubickich policjantów do zatrzymania i kontynuował ucieczkę drogą A2 w kierunku Rzepina.

Policjanci wspólnie już z niemieckimi funkcjonariuszami ruszyli w pogoń za kierującym, który jeszcze na terenie Niemiec miał stłuczkę z radiowozem. Ucieczka ta łamała wszelkie zasady bezpieczeństwa na drodze. Kierujący osobowym Golfem, mimo przebitej opony i wydobywających się z pod lewej, przedniej felgi iskier, kontynuował swą brawurową jazdę dochodzącą miejscami do 170 km/h. Dowód na brak zdrowego rozsądku ze strony kierującego dodaje fakt, że podczas próby zatrzymania mężczyzna z premedytacją zajeżdżał drogę policjantom, często zmieniając pas. Dzięki doświadczeniu polskich i niemieckich policjantów nieodpowiedzialna jazda znalazła swój finał na 18. kilometrze autostrady, gdzie słubiccy policjanci obezwładnili kierującego i jego pasażera. Okazali się nimi mężczyźni obywatelstwa niemieckiego urodzeni w Polsce, którzy najbliższą noc spędzili w Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach.

Koniec ich ucieczki nie był jednak zakończeniem ich kłopotów z prawem. Jak się okazało, mężczyźni byli pijani. Kierujący, który nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów, w wydychanym powietrzu miał 2 promile alkoholu, a jego pasażer aż trzy.

Dziś /26 września 2013 roku/ możliwe było przeprowadzenie z zatrzymanymi czynności procesowych. Zarzut związany z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości usłyszał 33-letni kierujący. Policjanci ustalili także, że prowadzony przez niego pojazd marki VW Golf pochodzi z kradzieży. Jego wartość oszacowana została na 42 tysiące złotych. Dlatego obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Dalsze okoliczności w tej sprawie zostaną ustalone w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony