Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za wałamanie do szkoły

Data publikacji 30.09.2013

Policjanci z Ozimka zatrzymali trzech mężczyzn związanych z włamaniem do jednej ze szkół na terenie miasta. Ze szkoły zniknęło wówczas między innymi 9 laptopów. Funkcjonariusze odzyskali całość skradzionego ze szkoły sprzętu elektronicznego. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów.

20 września policjanci z Komisariatu Policji w Ozimku otrzymali informację o włamaniu do jednej ze szkół na terenie miasta. Jak ustalili pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w nocy. Sprawca dostał się do budynku szkoły i skradł z niego 9 laptopów oraz projektor. Straty szkoły zostały oszacowane na 20 tys. złotych.

Pracujący nad sprawą kryminalni wytypowali osoby mogące mieć związek z tym włamaniem. 26 września policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu opolskiego - są to mężczyźni w wieku od 18 do 27 lat. W trakcie zatrzymania policjanci zabezpieczyli dwa laptopy pochodzące z przestępstwa, natomiast podczas przeszukania miejsca zamieszkania jednego z mężczyzn funkcjonariusze zabezpieczyli pozostałe przedmioty skradzione w szkole. Jeszcze tego samego dnia odzyskane mienie zostało zwrócone placówce oświatowej.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. 18-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a 25- i 27-latek usłyszeli zarzuty paserstwa. Wszyscy podejrzani przyznali się do stawianych im zarzutów.

Z kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony