Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatel Serbii zatrzymany za skimming

Data publikacji 01.10.2013

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi zatrzymali mężczyznę, który ma związek z zamontowaniem nakładki na jeden z bankomatów na warszawskim Mokotowie. Jak ustalili policjanci, obywatel Serbii mógł działać nie tylko w Warszawie, ale też w innych polskich miastach. Prokurator przedstawił 32-latkowi zarzut kopiowania kart płatniczych. Grozi za to kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP od kilku miesięcy monitorowali kilka bankomatów na terenie Warszawy. Zachodziło bowiem podejrzenie, że na urządzeniach mogły zostać zamontowane nakładki kopiujące dane z kart bankomatowych.

W ubiegły piątek funkcjonariusze ustalili, że takie urządzenie kopiujące zostało nałożone na jeden z bankomatów na Mokotowie. Wtedy policjanci zorganizowali zasadzkę. W trakcie kilkugodzinnej obserwacji, późnym wieczorem przy bankomacie pojawił się mężczyzna, który próbował zdemontować nakładkę. Wtedy został zatrzymany.

Jak się okazało, to 32-letni obywatel Serbii, członek międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się skimmingiem. W trakcie przeszukania pokoju hotelowego, w którym zatrzymał się 32-latek policjanci znaleźli i zabezpieczyli inne przedmioty, które służyły zatrzymanemu do kopiowania kart: skimmer, nakładkę z zamaskowaną kamerą, urządzenie do przesyłania danych z kart.

Ponadto został też zabezpieczony samochód mężczyzny , w którym policjanci znaleźli karty bankomatowe i urządzenie do ich kopiowania.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut kopiowania kart płatniczych. Na jego wniosek sąd aresztował obywatela Serbii na 3 miesiące tymczasowego aresztu. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Prowadzący sprawę ustalili również personalia i wizerunek drugiego z członków tej grupy.  Teraz jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

(KSP / ak)

Powrót na górę strony