Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwa agentka

Data publikacji 02.10.2013

Piotrkowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali nieuczciwą agentkę ubezpieczeniową. Kobieta oszukała towarzystwo ubezpieczeniowe na blisko 330 tysięcy złotych. Pobierana od klientów gotówka zamiast trafić na konto firmy powiększała prywatny rachunek agenta. Za przywłaszczenie powierzonych pieniędzy grozi jej kara do 10 lat więzienia.

Z ustaleń policjantów wynika, że piotrkowianka, prowadząc działalność gospodarczą w latach 2004 – 2013,  zawierała umowy ubezpieczenia, nie przekazując składek od swoich klientów. Jak ustalili policjanci, kobieta nie rozliczała się w określonych przez firmę terminach z zawartych umów. Spółka ubezpieczeniowa wystąpiła o natychmiastową spłatę zadłużenia, rozwiązując z nią umowę z kobietą i złożyła zawiadomienie o przestępstwie.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy potwierdził, że 47-latka działała na podstawie zawartej umowy z jedną z firm ubezpieczeniowych na terenie kraju. Policjanci w ramach prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim śledztwa wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanej kobiety. 1 października 2013 r. Sąd Rejonowy zdecydował o  aresztowaniu kobiety na okres 3 miesięcy. Za czyn, jakiego się dopuściła, grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony