Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze do bankomatu zatrzymani

Data publikacji 03.10.2013

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dwukrotnie usiłowali włamać się do bankomatu. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia.

Do włamań do bankomatu doszło w marcu i kwietniu tego roku. Rabusie za każdym razem chcieli ukraść pieniądze z tego samego bankomatu, znajdującego się w Jarocinie. Przy pierwszym włamaniu sprawcy wyłamali łomem drzwiczki zabezpieczające sejf, jednak do gotówki się nie dostali. Za drugim razem rabusie usiłowali wyrwać cały bankomat z fundamentu za pomocą stalowej liny przymocowanej do samochodu, jednak i tym razem ich plany się nie powiodły.

Kryminalni z Jarocina szybko ustalili, że podczas drugiego włamania sprawców było trzech, mieli na głowach kominiarki i poruszali się fiatem punto. Nie wiadomo było jednak, czy są to te same osoby, które usiłowały okraść bankomat miesiąc wcześniej.

Choć od zdarzeń mijały kolejne miesiące kryminalni o sprawie nie zapomnieli. We wrześniu jarocińscy operacyjni wpadli na trop włamywaczy. Zebrane informacje pozwoliły na ustalenie osób, które mogły mieć związek z włamaniami do bankomatów.  27 września policjanci zatrzymali w miejscu zamieszkania trzech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tych włamań. Dwóch z nich to mieszkańcy powiatu pleszewskiego w wieku 27 i 22 lat. Trzeci mężczyzna to 22-latek z powiatu jarocińskiego.

Jak ustalili policjanci, grupą dowodził 22-latek z powiatu jarocińskiego, który szczegółowo zaplanował obydwa włamania. Podczas pierwszej próby towarzyszył mu tylko 27-letni kolega. 22-latek z powiatu pleszewskiego dołączył do przestępczej szajki podczas kwietniowego „skoku”. 22-letni pomysłodawca przestępczego przedsięwzięcia był w przeszłości notowany przez policję.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania włamania. Przyznali się do popełnienia przestępstw. Za swoje czyny mogą trafić za kratki nawet na 10 lat.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony